Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie opłatkowe naszych Członków

Utworzono dnia 20.12.2018
Czcionka:

Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym Członkowie Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,ASON” oraz zaproszeni goście spotkali się na spotkaniu opłatkowym.

W tym roku miejscem spotkania był Hotel ,,LOGOS”. Gośćmi spotkania byli Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk, radny Powiatu Augustowskiego Michał Kotarski oraz Ks. Kanonik Wojciech Jabłoński.

Spotkanie rozpoczęła Prezes Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,ASON” Ewa Matulewicz, która podsumowała bieżący rok podkreślając wykonane działania, sukcesy oraz wyzwania dla stowarzyszenia na 2019 rok.

Burmistrz Mirosław Karolczuk pogratulował sukcesu jakim było przyznanie stowarzyszeniu przez Wojewodę Podlaskiego Bogdana Paszkowskiego nagrody w kategorii Inicjatywa Społeczna Roku 2018 za projekt ,,Trampolina” oraz podkreślił, że działania podejmowane przez stowarzyszenie nie tylko integrują osoby niepełnosprawne ale też społeczeństwo, które najczęściej takim osobom okazuje litość której niepełnosprawni nie potrzebują. To co jest im potrzebne to zrozumienie i bycie razem jako wspólnota, gdyż wszyscy jesteśmy tacy sami bez względu na ograniczenia.

Michał Kotarski gratulując podejmowanych działań bardzo potrzebnych dla społeczności podkreślił zaangażowanie Ewy Matulewicz w pracę na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, życząc realizacji wielu ciekawych i potrzebnych projektów.

Ks. Kanonik Wojciech Jabłoński gratulując działań podejmowanych przez stowarzyszenie podkreślił siłę osób niepełnosprawnych w dążeniu do normalnego życia w społeczeństwie. Wskazał na bardzo ważną rolę opiekunów oraz bliskich osób niepełnosprawnych i starszych, którzy zajęci opieką nad chorymi nie mają tak potrzebnego wytchnienia.

Po modlitwie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia.

(i)

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Starostwo Powiatowe

Urząd Miejski

Integracja

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 24

W tym miesiącu: 74

W poprzednim miesiącu: 145

Wszystkich: 7648