Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZMARŁA DR JOANNA WOYCIECHOWSKA

Utworzono dnia 28.01.2022
Czcionka:

Z przykrością informujemy, że 8 stycznia 2022 roku w Stanach Zjednoczonych zmarła Dr Joanna Woyciechowska (dr nauk medycznych specjalista neurolog).

Pani Doktor ukończyła medycynę oraz specjalizację neurologiczną w Polsce, specjalizację i doktorat w dziedzinie stwardnienia rozsianego zrobiła w Stanach Zjednoczonych.

Ze swoją długoletnią przyjaciółką dr Barbara Patzer (zmarłą w 2021 roku) były współzałożycielkami Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Była jedną z założycielek e-mailowej grupy dyskusyjnej Delfin, na której odpowiadała na pytania i dzieliła się swoja wiedza w kwestii stwardnienia rozsianego z każdą osoba która tego potrzebowała.

Przez wiele lat mieszkając już na stałe w Stanach Zjednoczonych regularnie przyjeżdża do Polski na spotkania z chorymi. Gdy zdrowie jeszcze jej na to pozwalało objeżdżała całą Polskę i spotykała się z chorymi w każdym mieście, miasteczku czy wsi, które ja zaprosiło.
Robiła to zupełnie bezpłatnie.

Dwukrotnie odwiedziła Augustów na zaproszenie Augustowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ,,ASON”(2010,2012) i spotkała się z chorymi.
Jest autorką wielu publikacji medycznych, w tym Przewodnika dla chorych na SM „Sobie moc”, w którym przedstawia koncepcję rehabilitacji wielowymiarowej – uwzględniającej różnorodne aspekty w procesie zdrowienia, tj. dietę, rehabilitację ruchową, dbanie o kondycję zarówno ciała jak i umysłu.
Dr Woyciechowska posiadała ogromną wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu osób ze stwardnieniem rozsianym, które zdobyła przez lata praktyki, studiów i ciągłego doskonalenia – najpierw w Polsce, później za granicą (m.in. w 1987 roku w Stanach Zjednoczonych założyła Wielodyscyplinarny Program dla Osób z SM, którego przez następne 9 lat była dyrektorem).

Zapamiętamy ją jako ciepłą, dobrą, życzliwą i cudowną Osobę

- Zarząd „ASON”

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Starostwo Powiatowe

Urząd Miejski

Integracja

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 24

W tym miesiącu: 74

W poprzednim miesiącu: 145

Wszystkich: 7648