Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Galeria

Projekt TRAMPOLINA - kolejny etap

 

Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,ASON” realizuje od 1 kwietnia br. warsztaty psychologiczno- terapeutyczno- rehabilitacyjne pod nazwą ,,Trampolina”. Termin ich zakończenia to 15 grudnia 2017 r.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Gminy Miasta Augustów, Banku Spółdzielczego w Augustowie, Nadleśnictwo Szczebra, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej ,,Giga” w Augustowie, Satoria Group SA w Warszawie oraz sympatyków stowarzyszenia.

W ramach tego projektu przeprowadzane są zajęcia z psychologiem, fizjoterapeutą oraz 5. dniowe warsztaty edukacyjno-rehabilitacyjne w ośrodku ,,Maniówka” w Nowej Wsi k/ Suwałk.

Warsztaty w „Maniówce” rozpoczęły się 28 sierpnia i trwały do 1 września 2017 r. Uczestniczyło w nich 25 osób - 22 osoby niepełnosprawne i 3 opiekunów. Większość stanowiły osoby z chorobami neurologicznymi (13 - w tym 9 osób z sclerosis multiplex /SM/). W trakcie tego kilkudniowego turnusu przeprowadzono różnorakie zajęcia. Uczestnicy poznali najstarszy Park Krajobrazowym w Polsce położony tuż obok miejsca, w którym przebywali. O Suwalskim Parku Krajobrazowy - bo o nim mowa – opowiadała pracownica SPK. W pokazie multimedialnym zaprezentowała jego walory i historię. Więcej o historii, kulturze i gwarze regionu przekazał znany regionalista, Jan Bacewicz. Podczas pobytu mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach manualnych i zajęciach rehabilitacyjno-usprawniających. Wieczory czas spędzaliśmy przy wspólnym ognisku.

 - Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „ASON”-

 

Projekt "Trampolina 2017"

Utworzono dnia 01.01.2023, 16:06

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Starostwo Powiatowe

Urząd Miejski

Integracja